Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Ośrodek Pomocy Społecznej w Gorzkowicach

AKTUALNOŚCI, strona 6:

Informacja - zmiana godzin pracy Ośrodka Pomocy Społecznej w Gorzkowicach

Utworzono dnia 12.08.2020

Szanowni Państwo,

informujemy, że w dniu 13 sierpnia 2020r. (czwartek) Ośrodek Pomocy Społecznej w Gorzkowicach będzie pracował w godzinach 7.00 – 15.00.

czytaj dalej na temat: Informacja - zmiana godzin pracy Ośrodka Pomocy Społecznej w Gorzkowicach

KONSULTACJE PSYCHOLOGA

Utworzono dnia 20.07.2020

Dyżur terapeuty uzależnień w dniu 23.07.2020r. godz. 16:00-19:00

odbędzie się w punkcie konsultacyjnym w Urzędzie Gminy Gorzkowice ul Szkolna 3 lub telefoniczny. Na wizytę należy obowiązkowo przyjść w maseczce.

Kontakt telefoniczny terapeuta uzależnień pani Magdalena Jackowska tel. 737-811-502 lub przez skype: na swoim urządzeniu elektronicznym proszę zainstalować aplikację skype która umożliwi na kontakt ze specjalistą. W wyszukiwarce wpisz login: poradniateczowa4

Dyżur psychologa w dniu 27.07.2020r. godz.09:00-13:00

Kontakt telefoniczny psycholog pani Anna Manios tel. 731-035-460 lub przez skype: na swoim urządzeniu elektronicznym proszę zainstalować aplikację skype która umożliwi na kontakt ze specjalistą. W wyszukiwarce wpisz login: poradniateczowa6

czytaj dalej na temat: KONSULTACJE PSYCHOLOGA

INFORMACJA

Utworzono dnia 07.07.2020

Ośrodek Pomocy Społecznej w Gorzkowicach zwraca się z prośbą o prawidłowe wypełnianie wniosków dotyczących ustalenia prawa do świadczenia Dobry Start ( 300 + ).


ZAŁĄCZNIK

czytaj dalej na temat: INFORMACJA

500 PLUS- WAŻNA INFORMACJA

Utworzono dnia 07.07.2020

Ośrodek Pomocy Społecznej w Gorzkowicach informuje, że w tym roku nie ma konieczności składania nowych wniosków o przyznanie świadczenia wychowawczego 500 +, które zostało przyznane do końca maja 2021 r.

Dopiero w 2021 roku będzie możliwość składania i przyjmowane będą wnioski o kontynuację tego świadczenia. Na chwilę obecną wnioski o świadczenie 500 + powinny składać tylko osoby, którym urodziło się dziecko lub uzyskały prawo do pobierania świadczenia np. w związku z uzyskaniem prawa do opieki naprzemiennej nad dzieckiem.

czytaj dalej na temat: 500 PLUS- WAŻNA INFORMACJA

Informacja - Ośrodek Pomocy Społecznej w Gorzkowicach

Utworzono dnia 06.07.2020

#Gaszyn Challenge to akcja zainicjowana przez strażaków ochotników z Gaszyna w Łódzkiem, która swoim zasięgiem objęła cały kraj. Zaczęło się od pomocy dla Wojtusia – chłopca chorego na ciężką postać rdzeniowego zaniku mięśni. Teraz, gdy na jego koncie jest już pełna kwota, kolejni uczestnicy wspierają kolejne dzieci.

Ośrodek Pomocy Społecznej w  Gorzkowicach przyjął wyzwanie Gaszyn Challenge. Dziękujemy Przedszkolu Samorządowemu w Gorzkowicach za nominację. Zebrana kwota została wpłacona na konto fundacji Siepomaga.

Do powyższego przedsięwzięcia nominujemy: - Administrację Placówek Oświatowych w Gorzkowicach, Bibliotekę Publiczną i Dom Kultury w Gorzkowicach oraz Szkołę Podstawową w Krzemieniewicach.

ZBIÓRKA NA CEL

Terapia nowa w walce z SMA

https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge

Zakończenie akcji : 23 Września 2020

Wsparcie dla Maciusia, 2 latka

Pszczyna, śląskie

Wnioski na nowy okres świadczeniowy 2020/2021

Utworzono dnia 03.07.2020

Szanowni Państwo,

W związku ze zbliżającym się nowym okresem na przyznawanie świadczeń uprzejmie informujemy, że w tym roku nie ma konieczności składania nowych wniosków o przyznanie świadczenia wychowawczego 500+, które zostało przyznane do końca maja 2021r.     

Dopiero w 2021 roku będzie możliwość składania i przyjmowane będą wnioski o kontynuację tego świadczenia. Na chwilę obecną wnioski o świadczenie 500 + powinny składać tylko osoby, którym urodziło się dziecko lub uzyskały prawo do pobierania świadczenia np. w związku z uzyskaniem prawa do opieki naprzemiennej nad dzieckiem.                  

Dobry Start 300+,Od dnia 1 lipca br. będzie możliwość składania wniosków drogą elektroniczną na przyznanie świadczenia:

 • Zasiłku rodzinnego wraz z dodatkami
 • Świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego.

Drogą elektroniczną można również składać wnioski o:

– Jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia się dziecka (tzw. becikowe),

– Świadczenie rodzicielskie,

– Świadczenie ,,Za życiem’’,

– Zasiłek pielęgnacyjny,

– Świadczenie pielęgnacyjne,

– Specjalny zasiłek opiekuńczy,

– Kartę Dużej Rodziny.

Wnioski oraz inne dokumenty można składać do Ośrodka Pomocy Społecznej w Gorzkowicach  drogą elektroniczną za pośrednictwem:

Tegoroczna akcja będzie odbywała się w czasie, kiedy w Polsce obowiązuje stan pandemii, co związane jest z zachowaniem szczególnego reżimu sanitarnego, dlatego też apelujemy do Państwa o składanie wniosków drogą elektroniczną bez konieczności wizyty w urzędzie.

,,Złóż wniosek przez internet i zostań w domu’’

czytaj dalej na temat: Wnioski na nowy okres świadczeniowy 2020/2021

Od 1 lipca 2020 r. można składać wnioski na świadczenie – „Dobry start”

Utworzono dnia 02.07.2020

Świadczenie ,,Dobry start’’ przysługuje niezależnie od dochodu rodziny raz w roku w wysokości 300 zł w związku z rozpoczęciem roku szkolnego do ukończenia:

 • przez dziecko lub osobę uczącą się 20 roku życia (świadczenie przysługuje także jeżeli dziecko lub osoba ucząca ukończyła 20 rok życia przed rozpoczęciem roku szkolnego
  w roku kalendarzowym w którym kończy 20 rok życia).
 • przez dziecko lub osobę uczącą się 24 roku życia w przypadku posiadania orzeczenia o niepełnosprawności (świadczenie przysługuje także jeżeli dziecko lub osoba ucząca ukończyła 24 rok życia przed rozpoczęciem roku szkolnego w roku kalendarzowym
  w którym kończy 24 rok życia).

W przypadku gdy dziecko, zgodnie z orzeczeniem sądu, jest pod opieką naprzemienną obydwojga rodziców rozwiedzionych, żyjących w separacji lub żyjących w rozłączeniu sprawowaną  w porównywalnych i powtarzających się okresach, kwotę świadczenia dobry start ustala się każdemu    z rodziców w wysokości połowy kwoty przysługującego świadczenia dobry start (150 zł).

Świadczenie ,,Dobry start’’ przysługuje na dziecko uczące się w szkole podstawowej, dotychczasowym gimnazjum, szkole ponadpodstawowej i dotychczasowej szkole ponadgimnazjalnej, szkole policealnej, szkole dla dorosłych, szkole artystycznej, w której jest realizowany jest obowiązek szkolny lub nauki,   a także w młodzieżowym ośrodku socjoterapii, specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym, specjalnym ośrodku wychowawczym, ośrodku rewalidacyjno-wychowawczym.

Czy świadczenie dobry start przysługuje uczniom szkół policealnych lub szkół dla dorosłych?

Tak. Wsparcie z programu „Dobry Start”, w związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2020/2021, przysługuje także na uczniów szkół policealnych i szkół dla dorosłych.

Kiedy można zacząć składać wnioski?

Wnioski o świadczenia Dobry start można składać już od dnia 1 lipca 2020 r., ale tylko w formie elektronicznej za pośrednictwem:

 • portalu emp@tia
 • bankowość elektroniczna

natomiast od 1 sierpnia 2020 r. można składać również wnioski w formie tradycyjnej (papierowej).

Gdzie można złożyć wniosek?

Wnioski w formie papierowej można składać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Gorzkowicach ul. Szkolna 3

Komu przysługuje świadczenie ?

Świadczenie ,,Dobry start” przysługuje :

 • matce,
 • ojcu,
 • opiekunowi faktycznemu dziecka (osoba faktycznie opiekująca się dzieckiem jeżeli wystąpiła do sądu opiekuńczego o jego przysposobienie)
 • opiekunowi prawnemu dziecka,
 • osobie uczącej się (osoba pełnoletnia ucząca się w szkole, niepozostająca na utrzymaniu rodziców w związku z ich śmiercią lub w związku z ustaleniem wyrokiem sądowym lub ugodą sądową prawa do alimentów z ich strony).

Kiedy nastąpi wypłata świadczenia?

W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny wyprawkę otrzymają nie później niż do dnia 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach rozpatrzeni
i wypłata świadczenia nastąpi maksymalnie w terminie 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

Złożenie wniosku o świadczenie „Dobry Start” w lipcu i sierpniu to gwarancja wypłaty świadczenia nie później niż do 30 września.

WAŻNE!!!

Prosimy nie odpowiadać na wysłanego przez nas maila, który zawiera informację o przyznaniu świadczenia Dobry Start. W treści maila pojawi się informacja: Jest to wiadomość wysyłana automatycznie, prosimy na nią nie odpowiadać. Jeśli wyślecie Państwo odpowiedź na tę wiadomość, ze względów technicznych nie zostanie ona odczytana przez naszego pracownika.

Zachęcamy do zapoznania się  z informacjami dostępnymi na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej:https://www.gov.pl/web/rodzina/dobry-start

czytaj dalej na temat: Od 1 lipca 2020 r. można składać wnioski na świadczenie – „Dobry start”

Dyżur psychologa

Utworzono dnia 09.04.2020

Dyżur psychoterapeutów on-line

Dyżur psychologa w dniu 10.04.2020r. godz.09:00-13:00

Kontakt telefoniczny psycholog pani Klaudia Hałada tel. 516-594-265 lub przez skype: na swoim urządzeniu elektronicznym proszę zainstalować aplikację skype która umożliwi na kontakt ze specjalistą. W wyszukiwarce wpisz login: poradniateczowa8

Dyżur terapeuty uzależnień w dniu 23.04.2020r. godz. 16:00-19:00

Kontakt telefoniczny terapeuta uzależnień pani Magdalena Jackowska tel. 737-811-502 lub prza skype: na swoim urządzeniu elektronicznym proszę zainstalować aplikację skype która umożliwi na kontakt ze specjalistą. W wyszukiwarce wpisz login: poradniateczowa4

czytaj dalej na temat: Dyżur psychologa
Ośrodek Pomocy Społecznej 
w Gorzkowicach

ul. Szkolna 3,
97-350 Gorzkowice
tel: 44 681-80-26
e-mail: osrodek@ops.gorzkowice.pl

 

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Herb Gminy Gorzkowice

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 68

W poprzednim tygodniu: 70

W tym miesiącu: 20

W poprzednim miesiącu: 313

Wszystkich: 18271